Belma Zirekoğlu

Uzman Klinik Psikolog / Yetişkin & Ergen Psikoterapisti

Uzman Klinik Psikolog Belma Zirekoğlu, 2003 yılında ÖSS’de %5 lik dilime girerek Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü başarı bursu ile kazanmıştır. 3.67/4.00 akademik ortalama ile eğitimi yüksek onur derecesi ile tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına burslu olarak kabul edilmiş, yüksek lisans eğitimi süresinde 1 yıl süre ile Prof. Dr. Perin Yolaç’ın asistanlığını sürdürmüş, Dr. Çağla Gülol’un süpervizörlüğünde birçok vaka takibi gerçekleştirmiştir. ‘Sosyal Fobi ve Kaçıngan Kişilik Bozukluğunun Ayırıcı Tanısı’ üzerine hazırladığı tezini tamamlayarak başarıyla mezun olmuş, uzmanlığını almıştır.

Lisans eğitimi süresince alanın önce gelen kurum ve kuruluşlarında, sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü psikolog olarak görev yapmıştır. NPI (nöropsikiyatri İstanbul hastanesi), Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Adli Tıp Kurumu ve Davranış Bilimleri Enstitüsünde stajer psikolog olarak görev yapmış, bireysel ve grup terapilerinde koterapist görevi üstlenmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi psikolojik danışmanlık biriminde 2 yılı aşkın bir süre yetişkin ve ergen psikoloğu olarak görev yapmış, yine aynı proje kapsamında öfke kontrolü, stresle baş edebilme, olumlu ebeveynlik, güvenli davranış ve girişkenlik gibi konularda birçok  grup çalışması gerçekleştirmiştir. Eş zamanlı olarak özel bir danışmanlık merkezinde çalışmıştır.

Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen eğitim ve seminerlere katılmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi Derneğinden, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’un verdiği 3 yıl süren (300 saat temel ve uygulamalı ) ‘’Bilişsel  Davranışçı Terapi’’ eğitimini başarı ile tamamlayarak uygulayıcı olma hakkını kazanmıştır. Halen Prof. Dr. Ceylan Daş öncülüğünde 4 yıl süren ( 600 saat teorik, 140 saat uygulama) ‘’Geştalt Terapi’’ eğitiminin 2. yılındadır. Ağırlıklı olarak Geştalt terapi yaklaşımını benimseyen Zirekoğlu, çalışmalarında problemin yapısına göre Bilişsel Davranışçı Terapi,  EMDR, Stratejik Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Şema Terapi yöntemlerini de kullanmaktadır.

Kuruculuğunu üstlendiği İdea Psikoloji ve Keşif Psikoloji’de yetişkin ve ergenlerle terapi görüşmelerini sürdürmekte, çeşitli kurumlara ve okullara danışmanlık ve eğitim hizmeti vermektedir.

Türk Psikologlar Derneği, Bilişsel Davranışçı Terapi, Geştalt Terapi derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitim ve Kongreler:

Geştalt Terapi (Gestalt Terapi Derneği, Prof. Dr. Ceylan Daş)

MMPI uygulama eğitimi (Türk Psikologlar Derneği)

Gestalt Terapi ( Doç. Dr Nita Scheler)

Bilişsel Davranışçı Terapi ( KDTD )

Şema Terapi (Okan üniversitesi)

Psikofarmakoloji (Okan üniversitesi)

Aile İçi Şiddet ve İstismar ( Psikoloji İstanbul)

EMDR I. Düzey (DBE)

Stratejik Aile Terapisi ( DBE)

Çözüm Odaklı Terapi (DBE)

Zor Ergenlerle Psikoterapi (DBE)

Anksiyete Bozukluklarında BDT Uygulaması ( Sedat Özkan tıp merkezi)


İletişim

Telefon: 0(212) 234-6897

GSM: 0(542) 307-8027

E-Posta: info@kesifpsikoloji.com

Adres: Teşvikiye Mah. Valikonağı Caddesi No: 54 Kat:4 Daire:6 Nişantaşı
Şişli - İstanbul


       Tüm Hakları Saklıdır © Keşif Psikoloji 2014
Tasarım ve kodlama Emre Bayraktar tarafından yapılmıştır.