Eda Kurtuluş Akın

Psikolog, Psikoterapist / Yetişkin & Ergen Psikoterapisti

2005 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi Ruhsal Travma Yüksek Lisans Programı'na kabul edilmiştir. Lisans eğitimi boyunca Balıklı Rum Hastanesi Vakfı, Anatolia Tedavi Klinikleri'nin Psikiyatri, Madde Bağımlılığı ve Alkol Bağımlılığı tedavi servislerinde grup ve bireysel terapilere katılmıştır. Lisans eğitimi boyunca Türk Eğitim Gönülleri başta olmak üzere pekçok kurum ve kuruluşta gönüllü olarak çalışmıştır. Mezuniyetinin ilk yılında Dr. Aysın Turpoğlu'nun asistanlığını bir yıl süreyle üstlenmiştir. Bu süre zarfınca eğitim kurumları ve şirket eğitimlerinde yardımcı terapist olarak görev almıştır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Göç Araştırmaları Merkezi'nin Avrupa Birliği Projesi olarak hayata geçirdiği Tarlabaşı Toplum Merkezi'nde psikolog olarak görev almıştır. Görevi boyunca çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle bireysel ve grup çalışmalarını üstlenmiştir. Okul öncesi çocuklar için oyun grubu projesini başlatmıştır. Bu proje; keşfederek öğrenme, doğaçlama ve canlandırmalarla çocukların kendilerini dil, müzik ve dansla ifade etmelerini sağlamak ve yaratıcılıklarını desteklemek amacı ile planlanmıştır. Bunun yanı sıra, merkezde çalışan gönüllü üniversite öğrencilerine eğitimler düzenleyip sunumlar gerçekleştirmiştir.

Engelli aileleri ile uzun yıllar bireysel ve grup çalışmalarını sürdürmüştür. Bireysel ve grup terapilerinin yanı sıra bilgilendirme eğitimleri de hazırlayıp, sunmuştur. Hazırladığı grup çalışmlarından bir kaçı; "Engelli Ailesi Olmak", "Ergenlik ve Otizm" , " Öfke Kontrolü" dür.

Bir terapi yaklaşımından fazlası olan Gestalt Terapi yaklaşımını benimsemiştir

Kuruculuğunu üstlendiği Keşif Psikoloji’de yetişkin ve ergenlerle terapi görüşmelerini sürdürmekte, çeşitli kurumlara ve okullara danışmanlık ve eğitim hizmeti vermektedir.

Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği ve Geştalt Terapi derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitim ve Kongreler:
Geştalt Terapi (Gestalt Terapi Derneği, Prof. Dr. Ceylan Daş)
MMPI uygulama eğitimi (Türk Psikologlar Derneği)
Bilişsel Davranışçı Terapi ( Türk Psikologlar Derneği )
Psikofarmakoloji (Kocaeli Üniversitesi)
EMDR I. Düzey (DBE)
Cinsel Taciz Mağdurlarıyla Çalışmak (Türk Psikolog Derneği, Doç. Dr Ufuk Sezgin)
Psikodrama ( I.P.I - Zerka Moreno Psikodrma Enstitüsü)
Metafor Olarak Vücut Semptomları  (I.P.I,  Judith TESZARY )
Dışavurumcu Sanat Terapisi ( Dr. Aysın Turpoğlu)
Süpervizyon ( Dr. Çağla Gülol) 


İletişim

GSM: 0(542) 307-8027

E-Posta: psikolojikesif@gmail.com

Adres: Teşvikiye Mah. Valikonağı Caddesi No: 54 Kat:4 Daire:6 Nişantaşı
Şişli - İstanbul