Gökhan Çınar

Uzm. Klinik Psikolog / Çocuk ve Ergen Terapisti 

İstanbul doğumlu olan Gökhan Çınar Psikoloji eğitimini Haliç Üniversitesi’nde burslu olarak tamamladığı yıl klinik psikoloji yüksek lisans programına kabul edildi.

Lisans eğitimi süresinde ve sonrasında Balıklı Rum Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde nevroz ve psikoz servislerinde stajına devam etti. 10. Ulusal Psikoloji Öğrencileri kongresine ‘Ergenlerin Meslek Yönelimi’ ve ‘Mesleki Adanmışlık’ konuları ile katıldı.

Türk Psikologlar Derneği’nde “Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimi sonrasında Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımında süpervizyon almaya devam etti. Diğer yandan, aynı dönemde bireysel psikanalizinden geçmeye başladı. Sonrasında ise öncelikli olarak bir travma sonrası müdahale yöntemi olan EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimini tamamlayarak travmatik yaşam deneyimleri sonrasında psikoterapi müdahalelerinde çalışmalarını sürdürdü.

Yetişkin, Ergen ve Çocuk Objektif/Projektif Testler eğitimini alarak bir çok kişilik, zeka, dikkat, gelişim ve algılama testinin uygulamasında yetkinlik kazandı.

Türk Psikologlar Derneği’nin bir üyesi olarak alanda çalışmalarına devam ederken, yüksek lisans tezi olarak “Çocuk ve ergenlerde kişilik özelliklerinin uyum ve davranış sorunları üzerinde etkisi” konusunda kapsamlı bir araştırmayı da sürdürdü.

12 yaşından itibaren çocuk programlarıyla medyanın çeşitli alanlarında görev almaya başladı. Medyadaki kariyeri boyunca çeşitli radyo, televizyon ve dergilerde programcı, genel yayın müdürü ve yazar olarak görev aldı. Psikolog olarak mesleğine devam ederken, medyadan kopmayarak “Medya Çalışanlarının Mesleki Adanmışlıkları” üzerine çeşitli seminerlerde çalışmaları sunulmuştur.

İz bırakan sanatçılarla “Müzik ve Psikoloji” başlığı altında yaptığı röportajlar aylık bir dergide ve özel programlar olarak çeşitli radyolarda yayınlanmıştır. Son dönemde radyo ve televizyon sektöründe çalışmalarına ve programlarına devam etmektedir.

Meslek hayatı boyunca psikoterapi seansları ve yer aldığı eğitimlerde kendisini daha yakın bulduğu “Ergenlik Dönemi” ile ilgili birçok eğitim, oluşum ve çalışmada yer almıştır.

Konuyla ilgili çalışma ve makaleleri yayınlanmıştır. Gençlere, ailelere, eğitim kurumlarına, spor kulüplerine yönelik “Ergenlikte Motivasyon”, “Ergen Annesi Olmak”, “Ergenin İç Dünyası” başlıklı birçok eğitim ve seminerde konuşmacı, eğitimci, koordinatör ve danışman olarak görev almıştır.

Keşif Psikolojik Gelişim, Eğitim ve  Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ergen psikologu olarak çalışmalarını sürdüren Gökhan Çınar, İstanbul’da bazı eğitim kurumlarında aile ve öğrenci danışmanı, eğitim ve motivasyon programları koordinatörü olarak görev almaya devam etmektedir.

Eğitim kurumlarına, çocuk ve ergenlerle ilgili sosyal sorumluluk çalışmalarına, gençlerle ilgili mesleki yönelim eğitimlerine proje hazırlayan ve uzman psikologlarla birlikte uygulayan Gökhan Çınar, Türk Psikologlar Derneği’nin üyesi ve Oyun Terapileri Derneği’nin kurucu üyelerinden biridir.


İletişim

GSM: 0(542) 307-8027

E-Posta: psikolojikesif@gmail.com

Adres: Teşvikiye Mah. Valikonağı Caddesi No: 54 Kat:4 Daire:6 Nişantaşı
Şişli - İstanbul