ÇİFT VE AİLE DANIŞMANLIĞI

Çift ve aile danışmanlığı, ilişkilerinde problem yaşayan çiftlere ve aile bireylerine yönelik hizmet vermek üzere yapılandırılmış danışmanlık hizmetidir. Bu danışmanlık hizmetinde; evli olan veya olmayan çiftlerin ve ailelerin ilişkilerinde yaşadığı çatışmalar, uyum ve iletişim problemleri, aldatma, boşanma/ayrılık, cinsellik, kıskançlık, öfke kontrolü, çocuklarla ilgili yaşanan problemler gibi pek çok sorun ele alınmaktadır.

Birlikte olma, birçok açıdan farklılıklara sahip bireylerin bir araya gelmesi anlamına gelir. Bu farklılıklar sorunların ortaya çıkmasında belirleyici unsurlardandır. Çift ve aile danışmanlığında, bu farklılıklar bireylerin kendilerine özgü sistematik yapıları içerisinde değerlendirilir. Birlikte oluşturulan hedefler çerçevesinde, var olan sorunlara güvenli bir ortamda, objektif bakış açısıyla birlikte çözüm arayışına gidilir. Bireysel danışmanlıktan farklı olarak, bireyler görüşmelere birlikte katılır. Bu görüşmelerde çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamaları ve sorunları sağlıklı iletişim kurarak çözmeleri hedeflenir.

Keşif Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde, çift ve aile danışmanlığı alanında uzmanlaşmış psikologlarca yürütülen görüşmelerde, bireylerin birbirlerini anlamaları, kaliteli iletişim kurmaları, karşılıklı ihtiyaçlarını fark etmeleri ve bunları karşılamanın uygun yollarını aramaları, kendilerini mutlu ve güvende hissedeceği bir ilişki kurmaları amaçlanır.İletişim

GSM: 0(542) 307-8027

E-Posta: psikolojikesif@gmail.com

Adres: Teşvikiye Mah. Valikonağı Caddesi No: 54 Kat:4 Daire:6 Nişantaşı
Şişli - İstanbul