ÇOCUK VE AİLE DANIŞMANLIĞI

Doğamız gereği sürekli bir gelişim ve devinim içerisindeyiz. Bu değişim süreci ebeveynlerin anne-baba olmaya karar verdikleri andan itibaren başlamaktadır. Dünyaya bir çocuk getirirken her ebeveynin arzusu mutlu, özgüvenli, başarılı bireyler yetiştirmektir. Anne babalar için bu süreç heyecanlı olmakla birlikte çeşitli problemleri de içinde barındırabilmektedir. Zaman zaman ebeveynler olarak bilgi birikimimiz ve geleneksel bağlamda kullandığımız yöntemler işlevsel olamamakta ve var olan problemlerin çözümü için yeterli olamamaktadır.

Çocukluk evrensel bağlamda birtakım fizyolojik, psikolojik, duygusal ve davranışsal özellikleri içermektedir. Çocuklarımızın yaşadığı dünyayı ve karşılaştıkları problemleri yetişkin bireyler olarak anlamlandırabilmemiz için bu dönemsel özellikleri ve bu dönemlerin ihtiyaçlarını da bilmemiz gerekmektedir. Çoğu kez yaşanılan ve çözümsüz olduğu düşünülen problemler, bu dönem içerisinde karşılıklı olarak ihtiyaçların anlaşılamamasından ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada problemlerin çözümü için profesyonel desteğe ihtiyaç duyulabilmektedir.

Merkezimizde alanında uzman psikolog ve psikolojik danışmanlarla yapılacak çalışmalar, ebeveynlerin ve çocukların asıl ihtiyaçlarının farkına varılmasını, problem olabilecek yaşamsal deneyimlerin sağlıklı problem çözme yolları ile daha kolay çözülebilmesini sağlayacaktır.

Keşif Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, çocuklukta doğal gelişim sürecinin ve psikolojik sorunların değerlendirilmesi ve çözümüne yönelik olarak, çocuğun etkileşim içinde olduğu anne, baba ve öğretmenleri başta olmak üzere yakın çevresine ve genel olarak konuyla ilgilenen her kesime yönelik çeşitli psikolojik terapi ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.

 

Çocuk ve Aileler ile  Çalışma Alanları;

 Öfke Kontrolü
 Tikler ve Tourette Sendromu
 Karşıt Olma Karşı Gelme Bozukluğu
 Şiddet ve Saldırganlık
 Huysuzluk Nöbetleri ve İnatçılık
 Yalan Söyleme
 Çalma
 İçekapanıklık
 Tekrarlayan Davranışlar
 Uyku Sorunları
 Alt Islatma (Enüresis)
 Altını Kirletme (Enkopresis)
 Öğrenme Bozuklukları
 Dikkat Eksikliği/ Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
 Okul Reddi ve Okul Fobisi
 Okul Seçimi
Okul Öncesi Dönemle İki Dillilik (Bilingualism)
Yetenek Belirleme ve Mesleğe Yöneltme
Konuşma Bozuklukları
Yeme Bozuklukları
Boşanma ve Çocukİletişim

GSM: 0(542) 307-8027

E-Posta: psikolojikesif@gmail.com

Adres: Teşvikiye Mah. Valikonağı Caddesi No: 54 Kat:4 Daire:6 Nişantaşı
Şişli - İstanbul